WZROST POMIDORÓW: WSZYSTKO, JEŚLI TYLKO WIEDZIAŁEM PRZED ROZPOCZĘCIEM

Locate Enjoy On-line
May 22, 2019
1xbahis
May 26, 2019

WZROST POMIDORÓW: WSZYSTKO, JEŚLI TYLKO WIEDZIAŁEM PRZED ROZPOCZĘCIEM

WZROST POMIDORÓW: WSZYSTKO, JEŚLI TYLKO WIEDZIAŁEM PRZED ROZPOCZĘCIEM

Stworzyliśmy dużą liczbę błędów debiutanta w moim pierwszym roku, który narastał i dzielę się nimi wszystkimi w moim przewodniku dotyczącym zbioru nasion. Obserwuj, kiedy podzielę się moją przygodą z hodowlą pomidorów dla początkujących!

Ten post jest naprawdę trochę inny niż to, do którego jestem przyzwyczajony do dzielenia się, tak jak w przypadku, gdy nie ma żadnego przepisu ani żadnych informacji żywieniowych do opanowania, ale nauczyłem się bardzo wiele w ciągu pierwszych 12 miesięcy uprawy pomidorów, których nie mogę konsekwentnie utrzymać. informacje dla siebie.

Nieustannie pragnąłem ogrodu, który do tej pory był duży, w którym były nieproduktywne ogrody w pojemnikach i rośliny wewnętrzne. Nietrudno wyobrazić sobie myśl o ogrodzie, który jest duży, wystarczy regularnie podlewać kilka roślin.

To było pierwsze 12 miesięcy z pełną mocą, kiedy miałem wystarczająco dużo miejsca na moim podwórku, aby wyhodować prawdziwy ogród, więc poszedłem. Moim głównym celem było to, że pomidory są w jakiś sposób równie łatwe w uprawie, jak i złożone), ponieważ wydają się „łatwym” startem (od tego czasu się nauczyłem. Dodatkowo wybraliśmy nasiona dla brokułów, czerwonej cebuli oraz papryki i papryczki jalapeno. Wszystko, czego nauczyłem się o ich uprawie, zarezerwujemy na yourpillstore.com następny post.

Zacząłem planować nasiona, które posadzę w lutym stycznia. Do połowy lutego mam dżunglę, która jest mała wraz z moją automatyczną myjką (jedyny obszar w domu, którego kociaki nie mogą dostać kwiatów). Szybko do marca i przeszczepy idą na twoje podwórko, a także kwitną i nadal produkują sierpień. Ponieważ tak, wybraliśmy pomidory, które są nieokreślone, naprawdę wiedząc, co to oznacza.

W tym roku odkryliśmy bardzo dużo, popełniłem też wiele błędów, ale w jakiś sposób moje pomidory nadal kwitły. Zapewnij im trochę wody, zdrowszą glebę, a także temperaturę letniego światła słonecznego, a będą się rozwijać. Są do tego podobni.

Podzielimy się niektórymi błędami debiutanta, które popełniliśmy i dokładnie, jak zamierzamy uczyć się na ich podstawie w następnym roku. Zacznijmy od wyboru nasion.

Uwaga dodatkowa: będę uprawiać obszar 8A i zawsze nie byłem też w żaden sposób specjalistą od rolnictwa. Ten przewodnik ma na celu zmotywowanie do przetestowania pomidora na własnym podwórku. Weź pod uwagę swoje hrabstwo, które jest lokalną siedzibą rozszerzenia, aby uzyskać szczegółowe porady rolnicze dla tego obszaru.

Ten post zawiera linki, które są powiązane. Będąc współpracownikiem Amazon, zarabiam na kwalifikujących się zakupach; przeczytaj moje zasady dotyczące zrzeczenia się odpowiedzialności, aby dowiedzieć się więcej.

PRZYGOTOWANIE

To, gdzie uprawiasz pomidory, zależy w dużej mierze od rodzaju światła słonecznego w Twoim ogrodzie. To było moje pierwsze 12 miesięcy w moim domu, a także nie doceniłam, jak duże jest drzewo, które jest pecanem na podwórku mojego sąsiada. To jest duże. Cienie pokrywają większość ogrodu, w którym przez całe popołudnie umieszczamy moje donice. Ups.

Pomidory wymagają całkowicie dużej ilości światła słonecznego, ale odkryliśmy, że mimo to będą się rozwijać i rozwijać przy znacznie mniej niż 8 godzinach światła słonecznego. Moje kwiaty pomidora stały się dość długonogi pod wpływem zmiennego słońca, ale mimo to dobrze się rozwijały.

Rzeczy, które odkryłem: udaj się na działkę, na której zamierzasz uprawiać pomidory o różnych porach dnia, aby obserwować, jak niewątpliwie zachodzi słońce. Należy pamiętać, że okoliczne lasy mają w rzeczywistości znacznie mniej liści w marcu niż w lipcu.

KUPOWANIE NASION

Wybór nasion do rozwinięcia okazał się nieco inny, co z powodu niedoborów nasion u głównych sprzedawców detalicznych z powodu wzrostu w roku ogrodnictwa domowego. Na szczęście kupiliśmy moje nasiona u Lowe’a prosto w styczniu – nie mogę się doczekać!

Różnorodność nie była świetna. Poszliśmy po „kulinarną mieszankę pomidorów” i „pomidory winogronowe”. Z pewnością były to nasiona, które były wyraźnie produkowane masowo i obiecywały, że staną się jedną rzeczą, ale nie byliśmy do końca pewni, czym dokładnie ta jedna rzecz się skończy.

Planując moje jesienne podwórko, poszliśmy naprzód i zamówiliśmy w Baker Creek po prostu dlatego, że mają ogromną liczbę niecodziennych i zabawnych, po prostu prostych. Ponadto istnieją recenzje, które pokazują, jak dobrze rozszerzyły się one dla różnych ogrodników. Może to być odejście, które jest przyjemne, wybierając między 2 a 3 odmianami, które faktycznie mają najlepsze sklepy dla majsterkowiczów.

Rzeczy, które odkryłem: wybierz nasiona, które są dostępne online, aby uzyskać lepszą różnorodność, ale nie martw się zbytnio o wybór nasion w dużych opakowaniach. To nasiona, prawdopodobnie się rozwiną.

POCZĄTEK NASION W WEWNĄTRZ

Rozszerzyliśmy moje nasiona w szklarni nasion Jiffy, która zaczyna się, patrz zdjęcie powyżej). Potrzeba było prawie dziesięciu razy, zanim pomidory wykiełkowały. Naprawdę wystartowały, kiedy wykiełkowały.

Nie mam południa, które jest dobrym oknem w moim domu, dlatego kupiłem stosunkowo niedrogą lampę do uprawy (tutaj jest ta, której użyłem). Moje sadzonki były dość długonogi, mogłem zrobić z dwoma lampami, więc teraz wiem.

Im bardziej wierzę, że faktycznie musiałem zacząć uprawiać nasiona pomidorów w pomieszczeniu, tym mniej się czuję. Gruzja ma sezon, który długo rośnie. W rzeczywistości był to przyjemny test, ale pomidory szybko rozwijają się na zewnątrz, co, jak sądzę, kiełkowałyby również na zewnątrz w późnym marcu, ponieważ w lutym.

Poza tym posiadanie miejsca w środku to naprawdę poświęcenie. Zwłaszcza, że ​​w końcu siedział obok powszechnie używanej suszarki.

Rzeczy, które odkryłem: Uprawa nasion w środku to naprawdę wielkie poświęcenie. Następnie planuję zacząć połowę nasion na zewnątrz, a połowę w pomieszczeniach, aby zobaczyć, jak sobie radzą przez rok.

PRZESADZANIE

Mój wewnętrzny początek był naprawdę długonogi. Niż dałem im, jak powiedziałem, przydałyby się więcej światła. Na szczęście długonogi pomidory są bardzo łatwe do naprawienia.

Zawsze, gdy moje sadzonki miały 6 cali wysokości, przenosiliśmy je do kubków i doniczek wielkości kufla. Prawie 1/2 hte pomidora pokryłem glebą, ponieważ łodygi pomidora mogą w rzeczywistości wyrosnąć. Naprawiono długonogie kwiaty pomidora!

Pozwalamy tym przeszczepom spędzać czas w środku przez kilka następnych tygodni, aż upewniam się, że ostatnio minął mróz. Pomidory nienawidzą mrozu i nie zamierzałem ryzykować moich trzydziestu dni rodzicielstwa nasion na nieunikniony mróz, który jest późnym sezonem.

Rzeczy, których się nauczyłem: Legginsy pomidorów można utrwalić przez przesadzanie. Przeszczep sadzonki do większych pojemników, gdy tylko ich pochodzenie zacznie się rozwijać z pierwotnych pojemników.

UTWARDZANIE

Kiedy zacząłem uprawiać nasiona, nie przywykłem do tego terminu, ale jest to niezwykle ważny krok. Hartowanie sadzonek oznacza powolne aklimatyzowanie ich do temperatury panującej na zewnątrz, uprawianej na podwórku.

Przenieśliśmy moje 10 kwiatów pomidorów na blachę do ciastek, więc wyprowadziliśmy je na moją werandę, którą mogłam łatwo przynieść. Utwardziliśmy je więcej niż 2 okresy, ponieważ przez tydzień byłam bardzo ostrożna.

Zaczęliśmy od zdecydowanego wyprowadzenia ich na zewnątrz na pół godziny, potem godzinę, być może znowu godzinę tego dnia, a potem kilka godzin. Bardzo łatwo było powiedzieć, że jeśli kwiatom nie podoba się to, co dla nich robię, szybko więdną! To była moja wskazówka, aby wybrać właściwy czas na świeżym powietrzu.

Rzeczy, które odkryłem: pamiętaj o swoich przeszczepach na zewnątrz podczas ich utwardzania. Właściwie ustaw zegar i nie odkładaj go. Na początku należy unikać bezpośredniego nasłonecznienia po południu, ponieważ sadzonki nie są przyzwyczajone do takiego światła, które jest mocne.

MÓJ OGRÓD

Rozszerzyliśmy pomidory, których jest za dużo. Tutaj to powiedziałem. Nauczyłem się, że szansa na wyhodowanie moich sadzonek, które są własne, przeszła przez plan. Doprowadziło to do powstania 10 kwiatów pomidorów w stanie podniesionym o wymiarach 6 na 3 stopy, a niektóre bardziej rozłożone w dużych pojemnikach, a także zaimprowizowanym łóżku ogrodowym, które jest w ziemi.

Mój ojciec odwiedził mnie na początku lutego i zbudował mi dwa łóżka o wymiarach 6 na 3 stopy, wykorzystując ogrodzenie cedrowe, które nie jest leczone. Są cudowne, ale zauważę, niż się spodziewałem, że były droższe. Jedna sadzarka załadowana krowim obornikiem i podniesioną glebą kosztuje prawie 100 dolarów!

PODNOSZONE ŁÓŻKA VS KONTENERY VS W ZIEMI

Podjąłem decyzję o wypróbowaniu pomidorów, które nie pozwalały na podniesienie snu. Umieszczamy dwa w podzielonych dużych pojemnikach, wykorzystując tę ​​samą ziemię. Jeden blisko podniesionego snu plus jeden z góry, więc tylko zmienna różni się od pojemnika.

W ziemi: Dodatkowo posadziliśmy jedną sadzonkę pomidora na ziemi, którą wykopaliśmy na moim podwórku. Powinienem pamiętać, że kwiaty, które rozszerzyliśmy w ziemi (przymocowane do worków z naturalnym krowim i glebowym nawozem) rosły znacznie lepiej niż moje podwyższone podwórko do spania. Uważam, że powodem była „dobra” gleba, a także podwórko wysycha wolniej, co stanowi o moich często zaniedbanych metodach nawadniania.

Pojemniki: Rozmowa o podlewaniu. Te pomidory w pojemnikach być może wcale nie wyróżniały się. Może to być zgodne z moim pojemnikiem, którym jest poprzedni pomidor. Wymagają wody o wiele bardziej w porównaniu do podniesionego snu i pomidorów w ziemi. W rzeczywistości wymagały prawie podlewania, czyli dwa razy dziennie, gdy znajdowało się 95 poziomów dalej. To nie sugeruje, że tak zrobiłem, a dodatkowo nie prosperowały. Ups.

Podniesione łóżka: Moim największym problemem w przypadku wszystkich podniesionych łóżek jest to, że wymagały one dodatkowej gleby mniej więcej w połowie sezonu wegetacyjnego. Pojawiają się przypadkowe dziury w wyniku sąsiedztwa przyjaznego i dzikiego ptactwa. Gleba zmyta przez dramatyczne ulewy, a także nadgorliwy wąż do podlewania. To powiedziawszy, z pewnością mógłbym ponownie wykorzystać te podniesione łóżka na pomidory.

Rzeczy, które odkryłem: jeśli masz dobrą glebę, możesz odnieść największy sukces w uprawie sadzonek pomidorów w gruncie. Tak, jest wiele chwastów i tak, błędy są bardziej prawdopodobne. Ale jest to mniej kosztowne, a ogrody nie są tanie! Plus jadalne ogrodnictwo.

STAKOWANIE POMIDORÓW

Nie przemyślałem tego, kiedy po raz pierwszy przesadziłem pomidory do twoich podniesionych łóżek. – A co z dwiema 24-calowymi klatkami, które są wysokie na garść kwiatów, a resztę mogę połączyć z kilkoma patykami, które odkryłem w ogrodzie?

Nie. To nie zadziałało. Ponieważ kwiaty rozszerzyły się i och, czy się rozwinęły (mają co najmniej pięć stóp wzrostu), zaczęli odchylać się od ciężaru pomidorów, kiedy to piszę. Dokładnie, co za bałagan, prawdopodobnie nie mógłbym też poinformować, co się dzieje!

Mój sąsiad oszczędził twój dzień trzema starymi i zardzewiałymi, ale z pewnością praktycznymi, sześciostopowymi pomidorami, które są wysokie od Tractor. Zobacz powyższy obrazek przedstawiający przed (po lewej) i po (po prawej) obstawieniu. Na samym początku czerwca Umieszczamy je na moim podwórku, a kwiaty natychmiast zmieniły się z poziomych potworów na nieco bardziej zarządzane potwory, które są pionowe. Za radą sąsiada dodatkowo przycięliśmy ok. 20% w przypadku gałęzi pomidora, które były całkowicie poza kontrolą.

Wyrażę winorośl na krawędzi pojemnika, że ​​nie postawiłem jednej z moich pomidorów, a zamiast tego pozwoliłem. Wydaje się trochę szalone, że tworzy to samo.

Rzeczy, które odkryłem: Będziesz chciał kupić klatki pomidorowe, szczególnie w przypadku nieokreślonych odmian. Kup duże klatki pomidorowe, pomidory prawdopodobnie się rozwiną, jeśli nie, nadal będziesz mieć duże wsparcie dla roślin w nich i.

Uwaga dodatkowa: odpowiednie przycinanie może zapobiec występowaniu olbrzymów i pomidorów. Jeśli chcesz uniknąć dżungli, polecam poczytać o przycinaniu pomidorów. Nie przycinałem, czyli dużo 12 miesięcy, dlatego nie mam żadnych pomysłów, którymi mógłbym się podzielić.

ROBAKI

Chcę zacząć od stwierdzenia, że ​​mam szczęście do błędów. Pomagają w tym podniesione łóżka, ale także moje pomidory, które prawie nie są w ziemi przez robaki.

Mógłbym rzucić się na krótkie mszyce na początku czerwca. Odkryłem mszyce we wszystkich moich dwóch kwiatach pomidora i szybko zacząłem googlować: „Jak oczywiście eliminujemy mszyce na kwiatach pomidorów ???” ponieważ nie przyszedłem z tych wszystkich prawdziwych środków tylko po to, aby użyć środka owadobójczego.

Wspaniała wiadomość: łatwa mieszanka 1 łyżeczki mydła, czyli naczynia 2 szklanki wody w butelce z rozpylaczem, używana obficie i codziennie rano w kolorze, wytarła te niemowlęta. Założyliśmy każdy liść, który jest pojedynczy, każdą roślinę pomidora i zajęło to trochę czasu, ale osobiście oszczędziliśmy mi dużej ilości frustracji.

Uwaga dodatkowa: powyższy obrazek przedstawia biedronkę dla pomidora. Biedronki zjadają mszyce! Ten pojawił się przez cały czas, to samo rozwiązał mój problem z mszycami.

Rzeczy, które odkryłem: Codziennie sprawdzaj swoje kwiaty. Wczesne rozpoznanie szkodnika sprawia, że ​​roślina przeżywa lub niszczy. Mydło do naczyń i woda to tak naprawdę kuracja zaskakująco skuteczna na mszyce.

KOMPOSTOWANIE I NAWOŻENIE

Nigdy nie doszliśmy do nawożenia moich kwiatów pomidorów. Najprawdopodobniej musimy mieć, ale i tak sobie poradzili. Spróbujemy w tym roku, który jest następny.

Jeśli chodzi o kompostowanie, kompostownik mam ułożony przeze mnie, jednak gleba jest w tej chwili przygotowana. Zamierzamy go wykorzystać na moje jesienne podwórko.

Rzeczy, które odkryłem: wykorzystaj mieszankę dobrej jakości gleby, czyli organicznego kompostu (użyliśmy obornika Ebony Cow). Z pewnością zdecyduję się na następny rok nawożenia i kompostowania.

ŻNIWNY

Wybrałem nieokreślone rośliny pomidora, jak powiedziałem wcześniej. Co oznacza, że ​​tworzą, dopóki nie umrą jesienią z powodu mrozu. Co oznacza cały ładunek pomidorów, które mogą być dobre, ale naprawdę mogą cię przytłoczyć, jeśli nie masz ich zaaranżować.

Skłamalibyśmy, że nie przytłoczyła mnie ilość pomidorów, które wyrosły, gdybym powiedział. Tak, uwielbiam to, ale też nigdy nie wystarczało, aby pomidory rzeczywiście mogły, chociaż skończyło się na kilku funtach tygodniowo.

Tygodniowo robiłem jeden pojemnik sosu pomidorowego, wykorzystując kilka „kulinarnych mieszanek pomidorów”, a także pomidory winogronowe. W przeciwnym razie kroimy je i kładziemy na kanapkach. Posiadanie dużej ilości pomidorów oznacza wyobraźnię w kuchni.

Rzeczy, które odkryłem: myśląc, możesz nie potrzebować aż tylu kwiatów pomidorów. Zaczynaj niewiele, później możesz dodać przeszczepy zakupione w sklepie w tym okresie.

PODSUMOWANIE

Uprawa kwiatów na zewnątrz na podwórku, na którym można spędzać wolny czas, to z pewnością równowaga, która jest równa, satysfakcjonująca, zagmatwana, a czasem przytłaczająca.

Niemniej jednak łaskoczę mnie za każdym razem, gdy zbieram dużo pomidorków koktajlowych i dołączam je do kolacji. Daje mi to osobiście zupełnie nowe uczucie podziwu dla trudnego wysiłku, który wymaga utrzymania naszych zapasów żywności.

Naprawdę mam nadzieję, że ten przewodnik da ci pewność siebie podczas testowania uprawy własnych pomidorów. Zaczęliśmy od prawdziwego doświadczenia, które w niewielkim stopniu opierało się na witrynie mojej ekspansji w celu uzyskania porad. Zalecałbym wpisanie w wyszukiwarce Google + „ekspansja powiatu” i „ogrodnictwo”, aby uzyskać więcej szczegółowych porad dotyczących lokalizacji.

Rok, co nas czeka? Na pewno więcej pomidorów. Najprawdopodobniej większa działka. I naprawdę więcej przygotowań!

Zrozumiano, że we Włoszech uwielbiamy nasz makaron. Bardzo lubimy to prawie każdego dnia (a przynajmniej kilka dni w tygodniu), kiedy jemy. W rezultacie w ciągu ostatnich kilkuset lat stworzyliśmy niezliczoną różnorodność, której można delektować się wraz z nią. W rzeczywistości dobrą rzeczą w wielu daniach z makaronem, w tym sosem pomidorowo-bazyliowym do makaronu, jest fakt, że często przygotowujesz sos, gdy makaron się gotuje. W ten sposób możesz zaoszczędzić swój czas, a także zjeść posiłek, który można zjeść w mniej niż pół godziny.

Ulubieniec marynarza

Ten przepis na makaron to naprawdę klasyk z Ligurii, mojego domu. Swój tytuł zawdzięcza cyplowi Portofino, przylądku, na którym znajduje się znane na całym świecie miasto o tej samej nazwie. Według miejscowych, ten pomidor, który jest prostym sosem do makaronu, stał się (ale nadal jest!) Ulubieńcem żeglarzy. W dzisiejszych czasach bardzo trudno jest dostać ten posiłek w restauracjach, ale mimo to jest to typowe dla domu, szczególnie gdy żywioły są świetne, dzięki czemu można delektować się nim na zewnątrz w słońcu.

Łatwe do zrobienia w 20 minut

Ten sos pomidorowo-bazyliowy do makaronu składa się z zaledwie 5 składników i zajmuje tylko kilka minut. Jednak jest zdecydowanie apetyczny i pyszny. Ale, podobnie jak w przypadku wielu włoskich potraw, tajemnicą prawdziwego posiłku może być jakość składników. Nie możesz pominąć dobrej pomocy w postaci dodatkowej oliwy z pierwszego tłoczenia, czyli oliwy z dużej ilości świeżej bazylii, albo sos powinien schudnąć. Dodatkowo pomidory powinny być dojrzałe i pulchne, ale nie za wodniste.

Wreszcie, jeśli możesz znaleźć bazylię Genovese, może to być wybór idealny. W przeciwnym razie Sweet Basil będzie nadal działać. Tylko upewnij się, że zawiera ładne, może nie perfumy, które są zbyt ostre.